Biograafia

JaanKirss-bioMuusik, showmees, laulja ja ürituste läbiviija Jaan Kirss oli aastatel 1976 – 1983 legendaarse ansambel Apelsini trummar. Pärast Apelsini menukaid rännakuid mööda Nõukogude Liidu vabariike, samuti ka kontsertreise ansambliga Vitamiin ja Laine, trummariametit Viru Varietee ansambli koosseisus jne, sündisid tema ellu tütar ja poeg.

Seni kuni lapsed sirgusid, sai Jaanist vahepeal nõutud õhtujuht ja meelelahutaja, kel ühes käes trummipulgad ja teises pisike akordion ning kes pidudel alati ka laulu üles võtab.

Kolm Sevastoopoli mereväes veedetud aastat on andnud talle publikut köitva vene keele sõnavara, bändiga Soome ringreisid 80ndatel aga soome keele, millega põhjanaabritegi meelt mugavalt lahutada. Jaan jõudis ära oodata aja, mil trummimängu huvi lastes ise tärkas. Nüüd ei saanud ta vaiki olla – pereshow sai loodud!

Biograafia - Helena

Helena Victoria Kirss

Helena Victoria Kirss nakatus trummimängupisikuga mõistagi trummilööjate peres kasvades. Lõpetanud Tallinna Muusikakoolis klassikalise kitarri eriala, alustas ta oma trummilööjateed trummarist isa käe all. Vajalik koordinatsioon ja mängutehnika tulid kiirelt ning raskerokki viljelevad bändipoisid olid kärmed teda punti meelitama. Võib julgelt öelda: rokiliin on tõeliselt Helena Victoria rida!

Nii saabusid paari trummimänguaastaga ka juba
esimesed tunnustused: 16-aastaselt kooliansamblite konkursi parima trummilööja tiitel ja üleriigilise konkursi „Noortebänd 2003” parima trummari auhind, ühtlasi parima noortebändi tiitel ansambliga Tormented. Samal ajal moodustati ka pere trummishow. Ühtlasi täidab Helena Victoria oma perebändis ka kitarristi ja laulja rolli. Laval veedetud aastad ja erinevad muusikalised projektid on toonud talle mängulist kindlust teisteski muusikalistes žanrites. Nii esineb ta sooloartistina, improvisaatorina DJ kõrval löökpillidel ning üheskoos mitmete tunnustatud eesti ja välismaa artistidega. Vaata lisaks: www.helenavictoriamusician.com 

Ian Mikael Kirss

Ian Mikael Kirss

Ian Mikael Kirss alustas trummimänguga 10-aastaselt, esimesed näpunäited andis edasi isa Jaan. Ian vaimustus noore poisina Slipknoti nimelisest bändist, kelle lugusid järgi vihtudes oma mängutehnikat lihvima asus. Ka stepptantsu tunnid Aleksander Ivaskevitši juures tulid trummimängu juures kasuks – basstrummi kardaan ehk duubelpedaal möllab siiani tema esituses nii mis hirmus.

Aastal 2004 võitis ta 14-aastasena trummitaldriku firma Paiste konkursi ja alates sellest ajast on Ian Mikael Paiste ametlik artist. Iani trummimäng on kõlanud ansamblites Cookies, Mood Mess, House of Games. Viimasega tuuritati 2007. aasta sügisel ka Inglismaal, olles kuulsa rokkbändi W.A.S.P soojendajaks.

Täna annab Ian Mikael ka trummitunde, õpetades lisaks trummikomplektile ka djembemängu ning viib gruppidele läbi trummikoolitusi.

Vaata lisaks:
Trummitunnid ja koolitused: www.trummikoolitus.ee